Przegrana w Łowiczu

Przeciwko swoim kolegom z poprzedniego sezonu po raz pierwszy miał okazje zagrać nasz kapitan Piotr Robak.

 

Również Łukasz Bodych po kilku spędzonych sezonach w Kotwicy po raz pierwszy miał okazje zagrać przeciwko Czarodziejom z Wydm. Spotkanie w Łowiczu rozpoczęliśmy piątką Norbert Kulon, Piotr Robak, Szymon Pawlak, Filip Struski, Michał Sadło.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a po obu stronach parkietu oglądaliśmy twardą obronę czego efektem była niska skuteczność zarówno Kotwicy, jak i Księżaka. Dopiero w drugiej części na prowadzenie wyszli Czarodzieje z Wydm wygrywając kwartę 14-9.

W drugą kwartę zdecydowanie lepiej weszli gospodarze, którzy przypomnieli, że nie bez powodu są drugą drużyną w lidze pod względem średniej zdobywanych punktów. Księżak szybko wyszedł na blisko 10-punktowe prowadzenie za sprawą Kobusa i Kucharka. Przed dużą przerwą prowadzili gospodarze 36-27.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal bezpieczną przewagę utrzymywał Księżak. W piątej minucie kwarty udało się nam zbliżyć na 4 punkty, ale niestety gospodarze powiększyli swoją przewagę do 7 punktów. Przedostatnia część meczu zakończyła się prowadzeniem łowiczan 56-49.

Przez większość część ostatniej kwarty Księżak utrzymywał bezpieczne prowadzenie, ale na 3 minuty przed końcem spotkania Czarodzieje z Wydm zbliżyli się na zaledwie 3 punkty. Po raz kolejny w tym meczu gospodarzom udało się utrzymać prowadzenie i powiększyć przewagę. Spotkanie zakończyło się wygraną Księżaka Łowicz 82-75. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

KS Księżak Łowicz – Energa Kotwica Kołobrzeg 82:75
(9:14 | 27:13 | 20:22 | 26:26)

Księżak: Stopierzyński 18, Kucharek 17, Jakubiak 13, Kobus 13, Bodych 10, Grod 6, Fatz 3, Leszczyński 2.

Energa Kotwica: Robak 26, Stawiak 11, Struski 10, Sadło 7, Kulon 6, Wyszkowski 6, Pawlak 5, Marek 2, Załucki 2, Daszke 0.

 

Źródło.: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments