Problemy ze służbą zdrowia? Spotkanie z Adamem Bodnarem w Kołobrzegu

Zaniepokojony informacjami z regionu, Rzecznik Praw Obywatelskich przyjeżdża w czwartek do Kołobrzegu, aby osobiście porozmawiać z mieszkańcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych.

Otwarte spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem odbędzie się w Kołobrzegu – w dniu 13 czerwca 2019 r. (czwartek) godz. 12.00 – 14.00, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (sala konferencyjna duża), ul. Łopuskiego 38

Na spotkaniu każdy uczestnik będzie mógł bezpośrednio opowiedzieć zarówno o niepokojących inwestycjach, problemach z dostępem do lekarzy, pomocy psychiatrycznej dla dzieci, z miejscami w liceach, z dojazdem do małych miejscowości, możliwości poruszania się po mieście na wózku i z wózkiem, działaniu sądów, prawach dzieci w kontaktach z rodzicami po rozwodzie.

Pod Wrześnią dzięki zgłoszeniu z takiego spotkania RPO doprowadził do zablokowania rozbudowy ferm kurzych. W Chełmie spotkanie doprowadziło do powstania klubu dla osób dorosłych z poważną niepełnosprawnością umysłową. Bardzo ważnym elementem tych spotkań jest także zbieranie informacji o dobrych praktykach, które można upowszechniać w innych regionach kraju: to, co udało się w Kołobrzegu, można opowiedzieć innym

Porozmawiajmy o Waszych problemach. Zastanówmy się na spotkaniu, co mieszkańcy Kołobrzegu i okolic mogą wspólnie zrobić w swoich sprawach. RPO powie jak może pomóc ze swojej strony.

Po spotkaniu tego samego dnia na stronie RPO.GOV.PL pojawi się relacja ze spotkania z odnośnikami do podobnych spraw, którymi zajmował się RPO. Relację tę organizatorzy przekażą również do lokalnych władz.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments