Prezydent Kołobrzegu zabiera głos w sprawie dzików w mieście

Prezydent Miasta Kołobrzeg na temat dzików w mieście:  O interwencję w sprawie dzików, Mieszkańcy zwracają się do mnie niemal codziennie.


Niestety, podobnie jak w wielu innych miastach, także nadmorskich, w Kołobrzegu występuję problem bytowania tej zwierzyny, która stwarza realne zagrożenie bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców oraz turystów. A zapewniam Was, że kwestie bezpieczeństwa są dla mnie nie tylko obowiązkiem, ale przede wszystkim priorytetem.

Rozwiązania takie jak odstraszanie dzików czy akcje informacyjne dla kołobrzeżan i naszych gości, nie przynoszą oczekiwanego efektu, dlatego wystąpiłam z prośbą wydanie decyzji na odłów dzików.

W kwietniu tego roku Starosta Kołobrzeski zezwolił na wykonanie odłowu wraz z redukcją 30 dzików w obrębie Osiedla Europejskiego, Radzikowo, Rzemieślnicze, Ogrody, amfiteatru oraz położonych w sąsiedztwie parku nadmorskiego ośrodków wypoczynkowych i hoteli.

Niestety, pomimo tych działań, ilość dzików w naszym mieście nadal jest nadmierna, dlatego wczoraj złożyłam kolejny wniosek do starosty o wydanie decyzji na odłów kolejnych 25 sztuk dzików.

 

O interwencję w sprawie dzików, Mieszkańcy zwracają się do mnie niemal codziennie. Niestety, podobnie jak w wielu…

Opublikowany przez Anna Mieczkowska – Prezydent Miasta Kołobrzeg Czwartek, 8 sierpnia 2019

 

Fot. KoszalinInfo

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments