Prezydent Kołobrzegu: Przedsiębiorcy nie takiej Tarczy Antykryzysowej oczekiwali [FILM]

Anna Mieczkowska odpowiedziała na pytanie zadane przez portal KołobrzegInfo.pl, w którym wyraża swoją mocno krytyczną opinię na temat rządowego projektu, który miał zagwarantować bezpieczeństwo polskim przedsiębiorcom, a w rzeczywistości- nie gwarantuje nic, co pomoże im utrzymać się na rynku, lub wyjść z kryzysu spowodowanego globalną pandemią koronawirusa.

 

Jak przyznaje prezydent miasta- Tarcza Antykryzysowa była na bieżąco analizowana przez analityków. Skupiano się głównie na zapisach dotyczących zwiększenia kompetencji organów jednostek samorządu terytorialnego.

 

Jestem rozczarowana. Propozycje, które zostały odrzucone w dniu wczorajszym (31.03.2020) przez Sejm, były tymi propozycjami, na które czekali przedsiębiorcy- nie tylko kołobrzescy. Wszyscy przedsiębiorcy w Polsce czekali na te rozwiązania.- mówi Anna Mieczkowska, Prezydent Kołobrzegu.

 

Prezydent zapewnia o ciągłym kontakcie z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego i współpracy w kwestii pakietu pomocowego. Jak podkreśla Mieczkowska- Olgierd Geblewicz posiada też również swoje propozycje poprawek, które mogą poprawić funkcjonowanie kołobrzeskiego pakietu pomocowego.

 

WIĘCEJ INFORMACJI O EPIDEMII ZNAJDZIESZ W NASZEJ ZAKŁADCE KORONAWIRUS

 

-Mnie się wydaje, a przedsiębiorcy, z którymi koresponduje są co do tego zgodni, że nie takiej Tarczy Antykryzysowej oczekiwali.– podkreśla Anna Mieczkowska

 

Według Pani Prezydent Tarcza wzbogacona o poprawki wprowadzone przez Senat była tą, której oczekiwali przedsiębiorcy na terenie całego kraju. Jedna ze względu na odrzucenie poprawek senackich dla większości przedsiębiorców wyjście z kryzysu obronną ręka może być bardzo trudnym momentem, który może zaważyć na dalszych losach małych i średnich przedsiębiorstw. Warto podkreślić, iż kołobrzescy przedsiębiorcy w zdecydowanej większości zamknęli swoje działalności. Wsparcie, którego oczekiwali przedsiębiorcy było doskonale opisane w poprawkach senackich, jednak po zatwierdzeniu Tarczy, nie mogą liczyć na zbyt wiele.

 

 

 

 

Film: YouTube, Fot.: FB/Anna Mieczkowska – Prezydent Miasta Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments