Prawie setka kierowców przekroczyła dopuszczalną prędkość… sprawdź jak prezentują się policyjne statystyki

Ostatnie trzy dni weekendu to czas wytężonej pracy kołobrzeskiej drogówki. Policjanci kontynuowali działania wymierzone w walkę z piratami drogowymi.

W weekend policjanci przeprowadzili dwie akcje pk. „trzeźwość „ i „prędkość”. Mundurowi podczas kontroli zwracali uwagę na prędkość pojazdów, ich stan techniczny i co najważniejsze na trzeźwość kierowców.

Funkcjonariusze w ramach działań przebadali na zwartość alkoholu 421 osób. Jeden z kierowców został zatrzymany w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci łącznie ujawnili 175 wykroczeń w ruchu drogowym. Aż 99 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość z czego 10 straciło prawo jazdy za tzw. 50+. Stan techniczny 16 pojazdów skutkował zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Policjanci prowadzili czynności w związku ze zdarzeniami drogowymi m.in. kierujący volkswagenem nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego w miejscowości Lubkowice przed przejściem dla pieszych stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg wjeżdżając w barierki ochronne. Te zdarzenie oraz te z dzisiejszego poranka, gdzie kierujący mercedesem nie zapanował nad pojazdem i uderzył w budynek przy ulicy Artyleryjskiej dowodzą, że niezbędne są wzmożone działania wśród kierowców nie stosujących się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

 

Fot. KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments