Portrety Wielkich Polaków – konkurs dla najmłodszych mieszkańców Pomorza Zachodniego

Konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych.

 

Zapraszamy dzieci w wieku 8–14 lat do udziału w konkursie plastycznym „Portrety wielkich Polaków”. Prace zgłoszone na konkurs mają przedstawiać w ciekawy sposób portrety wybitnych Polaków, wykonane dowolną techniką plastyczną.

Mogą być namalowane farbami, narysowane węglem lub ołówkiem, a także wykonane techniką kolażu. Być może powstaną przedstawienia osób znanych uczniom: królów, żołnierzy, pisarzy, muzyków, filmowców, sportowców, laureatów nagrody Nobla, artystów, wspaniałych i niezapomnianych ludzi nauki i kultury. Można przygotować także portrety Polaków walczących
o odzyskanie niepodległości, tych, którzy mieli pozytywny wpływ na rozwój naszej ojczyzny i w szczególny sposób zapisali się na kartach historii.

Portret powinien przedstawiać człowieka, którego dokonania i historia życia inspirują autora  w niezwykły sposób. Wykonaną pracę plastyczną należy dokładnie opisać (koniecznie z informacją, kogo przedstawia portret) i wysłać sfotografowaną na adres e-mailowy wraz z danymi autora portretu oraz podpisanymi załącznikami.  Konkursowe fotografie portretów wielkich Polaków będą publikowane na stronie muzeum w zakładce „Konkursy” w dziale „Edukacja” oraz na Facebooku Muzeum Narodowego w Szczecinie do dnia 30 listopada 2020.

Techniki:
Sposób  wykonania portretu jest dowolny. Prace można stworzyć w technikach:
1. rysunkowych: rysunek kredkami ołówkowymi, cienkopisami, tuszem (czarnym, kolorowym) za  pomocą pędzla lub patyka;
2. malarskich: malowanie farbami plakatowymi, akwarelowymi, temperowymi;
3. dekoracyjnych: mozaika – naklejanka z kawałków kolorowego papieru, kolaż, wydzieranka z gazety, wycinanka z papieru, aplikacje z tkanin, włóczek, sznurków itp.

Organizatorzy konkursu stawiają na kreatywność w technikach plastycznych.

Portrety powinny zostać sfotografowane i zapisane w formacie JPG, min.1920 pikseli (szerszy bok).

Wielki finał konkursu i otwarcie galerii online będą mieć miejsce na muzealnym Facebooku oraz stronie muzeum do dnia 30.11.2020.

koordynatorka: Agata Kamińska
tel. (+48) 91 4315 277
a.kaminska@muzeum.szczecin.pl
Prace należy wysyłać do 25.11.2020 pod adres:  a.kaminska@muzeum.szczecin.pl

REGULAMIN KONKURSU
ZGŁOSZENIE (załącznik nr. 1)
Klauzura informacyjna 

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments