Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach

To nazwa Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych w tym nowych narkotyków, adresowanego do uczniów szkół gimnazjalnych.


Powstał on w następstwie niepokojącej sytuacji epidemiologicznej zgłaszanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Szczecinie dotyczącej zatruć nowymi narkotykami, zwłaszcza u młodych osób. Jego adresatami są uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych w województwie zachodniopomorskim.

W ramach współpracy kołobrzeskich policjantów i sanepidu, odbywają się prelekcje w szkołach podstawowych na terenie powiatu.

Dzisiaj Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu wspólnie z pracownikami Sanepidu przeprowadzili zajęcia wśród uczniów klas 7 w Szkole Podstawowej nr 1. Spotkanie odbyło się na Sali gimnastycznej, gdzie utworzony został tor przeszkód do pokonania w alko goglach i narkogoglach. Uczniowie chętnie brali czynny udział w zajęciach .

Poza powyższymi zajęciami w trakcie spotkań omawiana jest odpowiedzialność prawna oraz zagrożenia wynikające z zażywania dopalaczy czy środków psychoaktywnych.

Do tej pory w ramach programu Policjanci odwiedzili poza wspomnianą „1” Policjanci odwiedzili uczniów klas 6 i 7 Szkoły Podstawowej nr 5.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments