“Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”, czyli jak policja rozmawia z młodzieżą

“Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”- to nazwa Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych w tym nowych narkotyków, adresowanego do uczniów szkół podstawowych.

Powstał on w następstwie niepokojącej sytuacji epidemiologicznej zgłaszanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Szczecinie dotyczącej zatruć nowymi narkotykami, zwłaszcza u młodych osób.
Wczoraj w ramach programu Policjant Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu przeprowadzili spotkanie z wybranymi uczniami klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu. Funkcjonariusz zachęcał do wzięcia udziału w inicjatywie która nie jest “programem o substancjach psychoaktywnych”, lecz programem, który ma zapobiegać ich używaniu. Tym samym ideą jest wskazanie uczniom drogi rozwoju bez nałogów i ryzyka utraty zdrowia lub życia. Celem programu jest nie tylko zapobieganie używaniu substancji psychoaktywnych, lecz także przeciwdziałanie innym zachowaniom problemowym, które mogą występować u młodych osób. W ten sposób treści programowe wpisują się w integralne podejście do profilaktyki.

 

Fot. KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments