„Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”. Akcja służb i Sanepidu

Od wielu lat Policja Zachodniopomorska wspólnie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Szczecinie podejmują inicjatywy profilaktyczne pod nazwą „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”.

 

 

Jedno z planowanych spotkań odbyło się na kołobrzeskiej plaży wraz z funkcjonariuszami tutejszej jednostki i pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kołobrzegu.

W ubiegłym tygodniu na plaży w Kołobrzegu zorganizowano wspólne spotkanie edukacyjne z mieszkańcami i turystami. Policjanci wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kołobrzegu promowali zdrowy styl życia, unikanie zagrożeń i przeciwdziałanie ryzykownym zachowaniom wśród dzieci i młodzieży. Szczególnie istotne było informowanie odbiorców o odpowiedzialności prawnej w obszarze problematyki narkotykowej, przestrzeganie przed ryzykownymi zachowaniami i zachęcanie młodych słuchaczy do życia z dala od wszelkich używek. Na miejscu uczestnicy mogli skorzystać z narko i alko-gogli, które symulują stan nietrzeźwości lub użycia środków zabronionych oraz mieli możliwość zmierzenia ciśnienia krwi.

 

 

Foto.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments