Poprawki do budżetu państwa. Miliony na potrzeby regionu

– Kwestie ratowania zabytków czy potrzeby służby zdrowia powinny być ponadpartyjne – powiedział koszaliński poseł Piotr Zientarski. W środę (29 stycznia) parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej przedstawili zestaw poprawek do budżetu państwa, które będą głosowane na najbliższym posiedzeniu sejmu.

 

Wróciła sprawa II etapu rewitalizacji portu morskiego w Darłowie, na którą miasto czeka od wielu lat. Poprawkę o dofinansowanie kwotą 195 mln zł z budżetu państwa zgłosił – po stanowisku zespołu parlamentarnego i petycji organizacji gospodarczych Pomorza Środkowego – Piotr Zientarski. Jednak wszyscy mówią jednym głosem.

– Likwidacja z dniem 1 kwietnia tego roku Urzędu Morskiego w Słupsku spowoduje wielkie zamieszanie w realizacji inwestycji w pasie nadmorskim od Dźwirzyna do Ustki – podkreśla Marek Hok, poseł z Kołobrzegu.

Poseł Piotr Zientarski upomina się też o 2 mln zł na renowację XIV-wiecznego kościoła w Sławnie, tyle samo pieniędzy na odnowę kaplicy świętej Gertrudy w Koszalinie oraz 5 mln zł na przygotowanie dokumentacji na budowę stadionu miejskiego przy ulicy Juliana Fałata. Obecny obiekt klubu piłkarskiego Gwardii ma zmienić gospodarza i po przejęciu przez samorząd Koszalina spełniać zadania sportowe, rekreacyjne i widowiskowe.

Nieobecny był Jerzy Hardie-Douglas, poseł ze Szczecinka, ale chce, żeby znalazło się 60 mln zł z kasy państwa na budowę łącznika między drogą krajową i ekspresową S11, na wysokości wsi Sitno, jako uzupełnienie obwodnicy Szczecinka.

Trzy poprawki zgłosił wspomniany Marek Hok. Pierwsza dotyczy zakupu rezonansu magnetycznego za 4-5 mln zł dla szpitala powiatowego w Kołobrzegu, aby odciążyć lecznicę wojewódzką w Koszalinie. Kolejna dotyczy poprawy infrastruktury środowiskowej. To warty 10. milionów trzeci etap rewitalizacji ciągu spacerowego od portu kołobrzeskiego w kierunku centrum. Apeluje także o przeznaczenie 55 mln zł na budowę zupełnie nowego amfiteatru, bo w ruinie jest stary obiekt, znany kiedyś z festiwalu piosenki żołnierskiej, a ostatnio z festiwalu muzyki elektronicznej Sunrise. Poseł kołobrzeski twierdzi, że nadchodzące głosowanie nad zmianami w budżecie w sejmie, sprawdzi wiarygodność posłów partii rządzącej, którzy zostali wybrani jesienią 2019 roku w kampanii wyborczej, gdy zapewniali o realizacji potrzeb mieszkańców swego regionu.

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments