Poprawa bezpieczeństwa na przejściu w Zieleniewie

W czwartek 29 lipca 2021 roku podczas spotkania z dziennikarzami starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski poinformował o planowanej niebawem przebudowie przejścia dla pieszych przy ulicy Szczecińskiej w Zieleniewie.

 

 

Inwestycja ma być przeprowadzona jeszcze w tym roku. Zabiegali o nią sami mieszkańcy, o czym na konferencji mówiła sołtys Zieleniewa i radna Gminy Kołobrzeg Mirosława Folta oraz radny Tomasz Czechowicz. Powiat przejął drogę 102 w kwietniu 2020 roku, wówczas straciła ona status drogi wojewódzkiej. Na początku tego roku starosta obiecał zarówno pani sołtys, jak i radnym, poprawę bezpieczeństwa i przebudowę przejścia, na którym doszło m.in. do wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Projekt przebudowy ma przede wszystkim na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych i zawiera zamontowanie dwufazowej sygnalizacji wzbudzanej przez pieszego, wykonanie doświetlenia przejścia, nowe oznakowanie pionowe i poziome oraz montaż płytek integracyjnych.

Zadanie powiat zgłosił do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i otrzymał dofinansowanie w wysokości 56 835 złotych. Wkład powiatu to 14 209 złotych. Całość inwestycji zamyka się w kwocie 71 044 złotych.

 

Źródło.: Powiat Kołobrzeski

5 1 vote
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments