Policyjne spotkanie z przedszkolakami [FOTO]

Jak bezpiecznie poruszać się po drodze, podróżować w samochodzie oraz jakie są numery alarmowe do służb ratunkowych – między innymi o tym podczas spotkania z dziećmi z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 6 rozmawiał kołobrzeski policjant.

 

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu odwiedził dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły podstawowej nr 6 w Kołobrzegu. Głównym tematem spotkania z przedszkolakami było bezpieczeństwo na drodze. Dzieci dowiedziały się m.in. którą stroną jezdni należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także w jakim miejscu należy przechodzić przez drogę oraz dlaczego warto nosić elementy odblaskowe.

Sierż. szt. Daniel Kolasiński przypomniał również, jak ważne jest to, aby każde dziecko podczas jazdy samochodem siedziało w specjalnie do tego przystosowanym i odpowiednim foteliku samochodowym. Policjant wskazał też jak dzieci powinny się zachowywać gdy spotkają nieznajomego, a także podczas ataku groźnego zwierzęcia.

Dla maluchów rozmowa z policjantem i zadawanie mu pytań jest dużą atrakcją. Po takich spotkaniach przedszkolaki są bardziej świadome własnego bezpieczeństwa i bywa, że to właśnie one wskazują dorosłym odpowiedzialne zachowania, np. jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

 

 

Źródło.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments