Policyjne działania przeciwko nielegalnym wyścigom

Na terenie powiatu kołobrzeskiego trwały policyjne działania mające na celu przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom samochodowym. Dzięki działaniom funkcjonariuszy, na drogach powiatu było bezpiecznie. Policjanci na kilkudziesięciu kierowców nałożyli mandaty karne oraz zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych.

W związku z prowadzonymi działaniami praca policjantów skupiła się na niedopuszczeniu do organizowania nielegalnych wyścigów oraz na zdecydowanym reagowaniu na próby naruszenia prawa. Podczas kontroli aut funkcjonariusze zawsze zwracają uwagę na ich stan techniczny, poziom hałasu, emisję spalin, obowiązkowe wyposażenie oraz ewentualne niezgodne z przepisami zmiany techniczne w pojazdach.
Tylko podczas weekendowych działań mundurowi ujawnili 71 wykroczeń drogowych, zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych, zastosowali 46 postępowania mandatowe, oraz zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

Ostrzegamy, uliczne wyścigi są nielegalne a branie w nich udziału to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych. Może to prowadzić do przestępstwa. Takie postępowanie to igranie ze zdrowiem i życiem własnym oraz innych użytkowników dróg. Zachęcamy tych, którzy chcą spróbować swoich sił w szybkiej jeździe autem, aby robili to w wyznaczonych miejscach

 

Źródło: KPP Kołobrzeg

Foto. Archiwum

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments