Policjanci w czasie wolnym, zatrzymali pijanego mężczyznę

Wczoraj Policjant z Wydziału Kryminalnego KPP w Kołobrzegu zareagował po tym jak zobaczył kierowcę, prowadzącego Forda w niebezpieczny sposób. Po zatrzymaniu potwierdziły się podejrzenia, kierowca był pijany, miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj w czasie wolnym od służby około godz. 09:00 policjant Wydziału Kryminalnego KPP w Kołobrzegu zareagował po tym co zobaczył na drodze w miejscowości Budzistowo.Kierujący Fordem wykonywał manewry, którymi stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy. Wjeżdżał na sąsiedni pas ruchu.

Sytuacja wskazywała na to, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Policjant (po służbie) zatrzymał się za kierowcą w momencie gdy ten zaparkował swój samochód. Zabrał mu kluczyki i powiadomił patrol Ruchu Drogowego.

Urządzenie pomiarowe wykazało blisko trzy promile alkoholu w jego w organizmie.

Na tym nie koniec, gdyż dzień wcześniej jazda tego kierowcy wzbudziła podejrzenia u innego policjanta w czasie wolnym od służby. W tym przypadku 71 letni mieszkaniec Gdańska jechał od sklepu przy ul. Gryfitów w kierunku Budzistowa. Powiadomiony patrol Ruchu Drogowego zatrzymał kierowcę a wynik przeprowadzonego badania wskazał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyźnie grożą zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za czyn ten kodeks karny przewiduje do dwóch lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments