Policjanci odzyskali ukradzione pojazdy

Kryminalni z Gryfic, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kradzieży pojazdów z Kołobrzegu. Zatrzymani to 22 i 31-latek, obaj są mieszkańcami województwa dolnośląskiego. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty i zostali objęci dozorem Policji.
Dyżurny kołobrzeskiej jednostki przyjął zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu a dokładnie taksówki z ulicy Słowińców.

Informację tę drogą radiową natychmiast przekazał patrolom pełniących służbę na terenie miasta oraz jednostkom ościennym.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych policjanci z Gryfic na swoim terenie znaleźli porzuconego Passata. Kilka chwil po jego odnalezieniu funkcjonariusze zatrzymali zaskoczonych dwóch mężczyzn, którzy przyjechali do porzuconego pojazdu. Jak się później okazało, podejrzewani podjechali pojazdem, który był utracony na terenie województwa dolnośląskiego.

Podczas kontroli tych samochodów policjanci znaleźli w jednym z nich rower, który również pochodził z kradzieży. Jednoślad został ukradziony z terenu Kołobrzegu.

Po sprawdzeniu 22 i 31- latka w policyjnych systemach mundurowi ustalili, że mieszkańcy Dolnego Śląska już wcześniej wchodzili w konflikt z prawem. Obaj notowani byli za kradzieże.

Podejrzewani zostali zatrzymani i przewiezieni do Policyjnej Izby Zatrzymań. Obaj usłyszeli zarzut kradzieży, za który odpowiedzą w warunkach recydywy. Starszy z mężczyzn usłyszał dodatkowo zarzut naruszenia zakazu sądowego.

Decyzją kołobrzeskiej prokuratury zastosowano wobec 22 i 31 – latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji.

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments