Policjanci odwiedzili dzieci ze żłobka [FOTO

Jak bezpiecznie poruszać się po drodze, podróżować w samochodzie oraz jakie są numery alarmowe do służb ratunkowych – między innymi o tym podczas spotkania z dziećmi ze żłobka „Krasnal” rozmawiali kołobrzescy policjanci. Największą atrakcją jednak okazał się policyjny radiowóz

 

 

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu odwiedzili dzieci ze żłobka „Krasnal” w Kołobrzegu. Głównym tematem spotkania z przedszkolakami było bezpieczeństwo na drodze. Dzieci dowiedziały się m.in. którą stroną jezdni należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także w jakim miejscu należy przechodzić przez drogę oraz dlaczego warto nosić elementy odblaskowe. Policjanci przypominali również, jak ważne jest to, aby każde dziecko podczas jazdy samochodem siedziało w specjalnie do tego przystosowanym i odpowiednim foteliku samochodowym.

Dla maluchów rozmowa z policjantami i zadawanie im pytań było wielką atrakcją. Dzieciom szczególnie spodobało się w radiowozie. Po takich spotkaniach maluchy są bardziej świadome własnego bezpieczeństwa i bywa, że to właśnie one wskazują dorosłym odpowiedzialne zachowania, np. jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię lub zapinać pasy.

 

 

Źródło.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments