Policja zatrzymała 4 nietrzeźwych kierujących, w tym posiadających środki odurzające

Wiele pracy w miniony weekend miała kołobrzeska Policja. Tylko w sobotę i niedziele na drogach powiatu zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących, w tym posiadających środki odurzające i prowadzących pojazdy pomimo zakazu. Zatrzymano też kierującego, który okazał się być poszukiwanym w celu odbycia kary pół roku pozbawienia wolności.

 

 

Pomimo wielokrotnych apeli o zachowanie trzeźwości podczas prowadzenia pojazdów, funkcjonariusze policji zatrzymują wielu nietrzeźwych kierowców. Brak wyobraźni niektórych uczestników ruchu drogowego widać było szczególnie w miniony weekend.

Policjanci drogówki zatrzymali 44 i 30-letniego kierowcę, którzy podczas kontroli trzeźwości „wdmuchali” czerwone lampki. Pierwszy posiadał prawie promil alkoholu w organizmie, a drugi o połowę mniej.

Kolejnych nietrzeźwych kierujących zatrzymano po zgłoszeniach obywateli. Funkcjonariusze ujawnili 43-letniego kierującego, który zatrzymał swój pojazd na stacji paliw i chciał oddalić się z miejsca. Wszystko zarejestrowała znajdująca się w tym miejscu kamera monitoringu. Drugiego nietrzeźwego kierującego zatrzymali funkcjonariusze prewencji. Świadkowie wskazali mężczyznę, któremu zabrali kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę. Obaj kierujący posiadali po 2 promile alkoholu w organizmie. Ich podróż zakończyła się w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

W areszcie znaleźli się także 32 i 23-latek. Pierwszy dopuścił się przekroczenia dopuszczalnej prędkości o 20 km/h, przez co w trakcie kontroli ustalono, że mężczyzna jest poszukiwany celem odbycia 6 miesięcy kary pozbawienia wolności. Drugi kierował pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i posiadał przy sobie substancje zabronione.

 

Źródło: KPP Kołobrzeg

Foto. Archiwum

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments