Policja w trosce o bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych [FOTO]

Policjanci ruchu drogowego każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem uczestników dróg powiatu kołobrzeskiego, a także nad jego porządkiem.

 

 

Niejednokrotnie – w trakcie planowanych wcześniej działań – ich uwaga skupia się na wybranej grupie użytkowników dróg. Przykładem są działania NURD, które skierowane są na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów.

 

 

Kołobrzescy policjanci z wydziału ruchu drogowego egzekwowali prawidłowe korzystanie z dróg przez pieszych i rowerzystów. Sprawdzali także sposób przekraczania jezdni, chodzenie jej właściwą stroną przy braku chodników i przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych. W trakcie działań stróże prawa odnotowali 20 wykroczeń popełnionych przez kierujących jednośladami, którzy w związku z tym zostali ukarani mandatami karnymi. Podczas trwania kontroli mundurowi również edukowali w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przypominali obowiązujące przepisy dotyczące ruchu pieszych i przemieszczania się rowerem.

 

Foto: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments