Policja przypomina mieszkańcom powiatu o konieczności noszenia odblasków [FOTO]

Policjanci z kołobrzeskiej drogówki przeprowadzili działania mające na celu promowanie bezpieczeństwa wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Tym razem mundurowi przeprowadzili akcję na terenie powiatu kołobrzeskiego. Wczoraj policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu prowadzili działania profilaktyczne, które ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym.

Odpowiedzialność za niebezpieczne zdarzenia drogowe leży zarówno po stronie kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci poza terenem zabudowanym, w ramach prowadzonej profilaktyki promującej bezpieczeństwo, zwracali uwagę na obowiązek przestrzegania przepisów.

Zmieniające się warunki atmosferyczne mają duży wpływ na sytuacje na drogach. Przy szybko zapadającym zmroku, licznych opadach i słabo oświetlonym w niektórych miejscach poboczu, zauważenie niechronionych uczestników ruchu przez kierowcę samochodu jest utrudnione.

Najlepszym sposobem, aby osoba prowadząca samochód zauważyła z pewnej odległości pieszego lub rowerzystę, jest wyposażenie niechronionych w odblaski. Tym niewielkim kosztem można przeciwdziałać tragicznym w skutkach zdarzeniom, takim jak potrącenia i wypadki. Dlatego wczoraj kołobrzescy policjanci rozdawali kamizelki odblaskowe.

 

 

Fot. KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments