Policja podsumowuje świąteczny weekend

W czasie minionych czterech świątecznych dni, ocenianych przez pryzmat pracy policyjnej, dominowały niestety zdarzenia z alkoholem w tle. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierowców którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Nie było poważnych wypadków drogowych. Przeprowadzono kilkanaście interwencji domowych i publicznych, gdzie przyczynkiem zachowań niezgodnych z prawem były napoje wysokoprocentowe.

 

Nie zanotowano również poważnych zdarzeń kryminalnych, zgłoszono przestępstwa internetowe.

W wigilię kierujący pojazdem Skoda mieszkaniec Koszalina w Kołobrzegu na ul. Bolesława Krzywoustego przekroczył dopuszczalna prędkość o 80 km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy oraz ukarano 500 zł mandatem.

W pierwszy dzień świąt doszło do kolizji drogowej, gdzie kierujący samochodem Renault na drodze S6 nie zapanował nad pojazdem uderzając w samochód Honda. W wyniku zderzenia element pojazdu znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. Na rozrzucone części najechały trzy kolejne samochody. W tym przypadku nikomu nic się nie stało, a sprawca kolizji został ukarany 300 zł mandatem.

Odnotowaliśmy 47 interwencji dotyczących zakłócenia porządku publicznego, 38 interwencji domowych. Cztery osoby zostały zatrzymane do wytrzeźwienia i tyle samo osób nietrzeźwych przekazano pod opiekę rodziny. Pogotowie ratunkowe wspólnie z policjantami interweniowało wobec 7 osób.

 

 

Foto.: Archiwum

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments