Policja ostrzega przed nową metodą oszustwa. Mieszkanka Choszczna straciła ponad 80 tysięcy

Policjanci ostrzegają obywateli przed wyłudzeniami na “pracownika banku”. 34-letnia mieszkanka powiatu choszczeńskiego straciła ponad 80 tysięcy złotych.

 

 

Kobieta przedstawiła jak wygląda ta metoda oszustwa. Na jej numer zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku. Powiedział, że ktoś próbuje się włamać na jej konto i wziąć pożyczkę. Następnie przekazał telefon innej osobie, również podającej się za pracownika banku, posługującej się zmyślonym identyfikatorem. Ten z kolei doradził jej, aby zdeponowane pieniądze, przelała na konto rezerwowe celem ich zabezpieczenia przed kradzieżą. 34-latka w obawie przed utratą pieniędzy postępowała zgodnie z instrukcja oszustów. Wypłaciła pieniądze z konta, a następnie przelała pieniądze z użyciem kodów BLIK na wskazane przez oszustów konto.

Następnego dnia kobieta zorientowała się, że została oszukana.

Po raz kolejny policja apeluje o rozwagę przy dokonywaniu transakcji. Nie ulegajmy emocjom. Najlepiej rozłączmy się, zweryfikujmy wszystkie informacje i sami skontaktujmy się z naszym bankiem, oficjalnym kanałem łączności (telefonicznie lub internetowo) w celu potwierdzenia lub zanegowania uzyskanej informacji. Nie używajmy do tego celu telefonu z którego uzyskaliśmy pierwotne informacje.

Pamiętajmy, że oszuści mogą zadzwonić do każdego z nas.

 

Foto: Archwium

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments