Połączenia komunikacyjne w realizacji i w planach. Wizytacja u zbiegu dróg życia [FOTO, FILMY]

KoszalinInfo TV: Idą wybory – komentowali wystąpienia oficjeli rządowych pracownicy konsorcjum w żółtych kamizelkach. W środę (20 marca) z roboczą wizytą na budowanym węźle Bielice w ciągu obwodnicy Koszalina i Sianowa gościł Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Szefa resortu w rozmowach z wykonawcami mocno zaciekawiły kłopoty z budową obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S6 z powodu wystąpienia źródeł podziemnych, które nie były wykazane w poprzedzających realizację badaniach geologicznych. To opóźniło i podrożyło o kilkaset milionów złotych inwestycję. Już wiadomo, że trasa będzie gotowa dopiero za dwa i pół roku.

Andrzej Adamczyk podkreślał wagę połączeń komunikacyjnych. S6 będzie zatem w realizacji na odcinku z Sianowa do Słupska, a potem do Bożegopola. Ma być także ogłoszony przetarg na kolejny odcinek – gdańską obwodnicę metropolitarną w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Z kolei trasa S11 na całej długości jest w fazie dokumentacyjnej. Ma ona znaczenie dla gospodarki Pomorza Środkowego, gdy zostanie scalona z autostradą A2.

– Musimy budować dobre połączenia komunikacyjne, aby region przyciągał inwestorów – stwierdził minister infrastruktury.

To nie tylko drogi ekspresowe, lecz też powiatowe i lokalne, zgodnie z tzw. piątką Kaczyńskiego, którą w całym kraju promują busy administracji rządowej. Andrzej Adamczyk zapewniał, że resort nie zapomina o potrzebie modernizacji dworca PKP w Koszalinie.

Nieprzypadkowo Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w resorcie spraw wewnętrznych i administracji oraz szef koszalińskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, przypomniał, że Zachodniopomorskie jest wielkim placem budowy. W Bielicach trasa ekspresowej S6 łączy się z odcinkiem S11 w kierunku Bobolic i Szczecinka. Oddział Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie w tym roku planuje zakończyć dziewięć inwestycji, w tym powstałe na trasie S6 ze Szczecina do Koszalina. Dyrektor Łukasz Lendner podkreśla ciągłość realizacji, bo w sumie odpowiada za 17 inwestycji o wielkości 6,5 mld zł.

W środę minister Andrzej Adamczyk, oprócz wizyty roboczej na obwodnicy Koszalina i Sianowa, spotkał się z samorządowcami w Sławnie. Gościł też w Słupsku, który żywotnie zainteresowany jest realizacją dalszego etapu drogi S6 w kierunku Koszalina i do stolicy województwa pomorskiego.

 

Fot. Film/ Marek Łagocki

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments