Pokonać Dziki w ostatnim meczu w Kołobrzegu

W ostatnim spotkaniu w hali Milenium w sezonie 2020/21 podejmować będziemy drużynę z Warszawy, która cały czas walczy o miejsce premiowane grą w fazie play-off. W ostatnim meczu Dziki pokonały innego kandydata do miejsca w pierwszej ósemce Politechnikę Opolską 89-96. Podopieczni trenera Turkiewicza zmagali się przez dwa miesiące z kontuzjami czego efektem było zatrudnienie weterana Mateusza Jarmakowicza.

 

Liderem drużyny Dzików jest Patryk Gospodarek ze średnią blisko 16 punktów oraz 4 asyst na mecz. Wspomagany jest przez Pawła Kreffta średnio ponad 12 punktów na mecz, Karola Dębskiego blisko 10 punktów i 5 zbiórek na mecz oraz Michała Wojtyńskiego blisko 9 punktów na mecz. Nie możemy zapominać o takich zawodnikach jak Grzegorz Grochowski, Krystian Koźluk, Patryk Nowerski, a w ostatnim meczu bardzo dobrze zaprezentował się Mateusz Jarmakowicz.

Patrząc na statystyki Dziki tracą prawie taką samą ilość punktów, jaką zdobywają, ponieważ średnio tracą 80,1 punktów zdobywając 80,3 punktów na mecz. Drużyna z Warszawy wykonuje średnio 27 rzutów za 3 na mecz co daje im czwarte miejsce w lidze zaraz przed Kotwicą, która wykonuje średnio o jeden rzut mniej na mecz. Drużyna ze stolicy zbiera średnio o 3 piłki mniej niż Kotwica na mecz. Jeśli chodzi o ilość przewinień na mecz Dziki posiadają podobną średnią co Kotwica około 22. W pierwszym spotkaniu tych drużyny w Warszawie górą byli gospodarze 84-68. Jaki wynik padnie w hali Milenium? Przekonamy się już 27 marca o godzinie 17:00. Mecz transmitowany będzie na żywo za pośrednictwem strony tvcom.pl. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

 

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments