Pogotowie podsumowało sylwestrową noc. Ponad 600 zgłoszeń!

Pomiędzy godz. 19.00 w czwartek 31.12.2020 a godz. 6.00 w piątek 1.01.2021 dyspozytorzy medyczni Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w dyspozytorniach w Kołobrzegu i Szczecinie odebrali ponad 600 zgłoszeń od mieszkańców naszego regionu. Najwięcej z nich wpłynęło po północy.

 

 

Zgłoszenia dotyczyły głównie osób, które nadużyły alkoholu lub zażyły środki odurzające i doznały urazów po upadku lub też po wdaniu się w bójkę. Sporo z tych zgłoszeń dotyczyło osób nieletnich. Wśród pacjentów były osoby nieprzytomne, z zaburzeniami zachowania, samookaleczeniami lub po próbach samobójczych. Nie odnotowano poważnych wypadków komunikacyjnych.

W porównaniu z analogicznymi okresami w latach ubiegłych mniej było osób, które doznały urazów związanych z odpalaniem fajerwerków czy petard. Najpoważniejsze tego typu zgłoszenie miało miejsce w okolicach Drawska Pomorskiego gdzie ok. 70-letni mężczyzna doznał poważnego urazu dłoni z częściową amputacją palców. Inne zgłoszenia związanie z odpalaniem fajerwerków miały miejsce w:

– Białogardzie – mężczyzna w wieku 46 lat doznał powierzchownych obrażeń twarzy

– Stargardzie – mężczyzna w wieku 46 lat doznał urazu kciuka

– Szczecinie – kobieta w wieku 20 lat doznała urazu kończyny dolnej

– Chociwlu – mężczyzna w wieku 30 lat doznał urazów palców kończyny górnej

Nie brakowało zgłoszeń dotyczących osób zakażonych koronawirusem, które skarżyły się na pogorszenie stanu zdrowia i silną duszność.

Fot. WSPR

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments