Pogorzelcy z Kępin potrzebują naszej pomocy! Dom spalił się po uderzeniu pioruna [FOTO]

Gmina Polanów wspólnie z Parafią Żydowo organizuje pomoc dla pogorzelców z Kępin. Dom spłonął w poniedziałkowe popołudnie po uderzeniu pioruna. 

W dniu 20 maja 2019r. w wyniku pożaru dwie rodziny zamieszkujące budynek w Kępinach straciły dach nad głową, a ich dobytek uległ całkowitemu zniszczeniu. Rodziny te, znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Ogień strawił nowo wyremontowany dach ich domu, a użytkowane poddasze uległo całkowitemu zniszczeniu.


Poszkodowane osoby pozostają pod opieką Gminy Polanów i Miejsko–Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Polanowie, jednak wsparcie z ramienia instytucji jest kroplą w morzu potrzeb.
Wskutek wspólnych działań Burmistrza Polanowa, Ks. Proboszcza Parafii Żydowo, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Polanowie oraz Caritas Parafii Żydowo uruchomiono na rzecz osób poszkodowanych rachunek bankowy, na które osoby dobrej woli mogą dokonywać wpłat.

Zatem apelujemy do ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie finansowe dla dotkniętych katastrofą rodzin. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na remont zniszczonego budynku nr 6 Kępinach.

Rachunek bankowy, na który można wpłacać środki finansowe:
Numer konta: 45 9317 1038 3900 2219 2000 0030 
CARITAS PARAFII P.W. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP W ŻYDOWIE
ŻYDOWO 13, 76-012 ŻYDOWO

z dopiskiem „POGORZELCY KĘPINY”

Za okazaną ofiarność i wsparcie z góry dziękujemy.

Grzegorz Lipski
Burmistrz Polanowa

Fot. UM Polanów

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments