Podsumowanie wakacji 2020 przez kołobrzeską policję

Ostatnie dwa miesiące to czas wytężonej pracy kołobrzeskich oraz wspierających ich w sezonie letnim policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

 

Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem osób odpoczywających na terenie naszego powiatu, prowadzili wzmożone działania na drogach dojazdowych do miejsc letniego wypoczynku, dbali o bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą oraz prowadzili działania profilaktyczne, by uwrażliwić najmłodszych oraz ich najbliższych na zagrożenia jakie mogą wystąpić gdy nie zachowamy podstawowych zasad bezpieczeństwa.

W okresie wakacyjnym na drogach powiatu widoczny był wzmożony ruchu kołowy. Policjanci ruchu drogowego podczas czuwając nad bezpieczeństwem na drogach kontrolowali prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.

W trakcie sezonu letniego doszło do 10 wypadków, w których 12 osób zostało rannych. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego policjanci odnotowali o 10 wypadków mniej.

Pomimo wielu apeli oraz prowadzonych działań profilaktycznych, podczas działań na drogach zatrzymano 37 kierujących, którzy kierowali po alkoholu. Policjanci przebadali 4216 osób na zawartość alkoholu. Łącznie policjanci Ruchu Drogowego ujawnili 2465 wykroczeń .

Do najczęstszych mające największy wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym jakie popełniano na drogach to m.in. przekroczenie dopuszczalnej prędkości, 940 wykroczeń z czego 27 to tak zwane 50 +. Nieustąpienie pierwszeństwa 49 wykroczeń oraz nieprawidłowe wyprzedzanie które odnotowano 13 razy. W sezonie letnim nieznacznie zmalała ilość kolizji drogowych odnotowaliśmy 311 zdarzeń.

Policjanci prewencji w sezonie letnim interweniowali 5821 razy ujawniając przy tym 1373 wykroczeń głównie zakłócenia porządku , kradzieże czy spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu wszczęła 406 spraw kwalifikowanych jako przestępstwo o 79 mniej niż w roku ubiegłym .

Przed nami kolejne wyzwania , niedługo zmienią się warunki atmosferyczne i niezbędna będzie wzmożona czujność oraz rozwaga i stosowanie się do przepisów uczestników ruchu drogowego. Uczniowie mogą liczyć na wzmożone patrole zapewniające bezpieczną drogę do szkoły.

 

 

Foto.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments