Podsumowanie policyjnego zabezpieczenia 27. Pol’and’Rock Festival [FOTO]

Tegoroczny „Pol’and’Rock” Festival odbył się w nowej odsłonie na lotnisku Makowice – Płoty, w dniach 29 – 31 lipca. Choć miejsce i kwestie organizacyjne były w tej edycji inne, to bezpieczeństwo podczas wydarzenia było niezmiennie priorytetem. Zachodniopomorscy policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Głównej Policji i z innych województw, dbali o bezpieczny przebieg tego wydarzenia.

 

 

Od momentu ogłoszenia decyzji o lokalizacji festiwalu współdziałaliśmy z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, w tym z Państwową Strażą Pożarną, Żandarmerią Wojskową, Strażą Ochrony Kolei, Inspekcją Transportu Drogowego, Państwową Inspekcją Sanitarną, Krajową Administracją Skarbową, Strażą Leśną. Wypracowano optymalne rozwiązania mające służyć odpowiedniemu zabezpieczeniu imprezy.

W trosce o zapewnienie możliwości bezpośredniego kontaktu w trakcie festiwalu z Policją uruchomiony został Posterunek Polowy Policji w Płotach oraz Punkt Informacyjno – Profilaktyczny bezpośrednio przy festiwalu. W sprawdzaniu okolicy policjantom pomagał śmigłowiec z KWP w Szczecinie, a także drony.

Ważnym obszarem objętym policyjnym nadzorem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ponieważ uczestnicy festiwalu dojeżdżali na teren imprezy własnymi pojazdami, transportem zbiorowym, a także pieszo. Funkcjonariusze ruchu drogowego kierowali ruchem i przeprowadzali kontrole pojazdów. Kluczowe były dni poprzedzające festiwal i dzień po jego zakończeniu, kiedy natężenie ruchu było największe. Samych sprawdzeń trzeźwości kierujących pojazdami przeprowadzono blisko 5 tysięcy. Dzięki temu uniemożliwiliśmy dalszą jazdę 2 kierującym po alkoholu i 1 po zażyciu środka odurzającego.

Na dzień przed oficjalnym rozpoczęciem festiwalu służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo przeprowadziły sprawdzenie procedur reagowania w sytuacji zaistniałego wypadku drogowego i wykrycia pakunku z niebezpiecznymi materiałami. W działaniach brał udział się Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Szczecinie.

W trakcie trwającej 6 dni operacji, nasi funkcjonariusze 24 godziny na dobę dbali o bezpieczeństwo w rejonie festiwalu oraz w najbliższej okolicy. W tym okresie odnotowaliśmy 25 przestępstw (głównie to posiadanie środków odurzających i naruszenie zakazu lotów). Ponadto zarejestrowaliśmy 247 wykroczeń.

Na zakończenie działań dowódca operacji insp. Ryszard Gan – I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękował wszystkim policjantom w nią zaangażowanym. Zachodniopomorskich funkcjonariuszy wspierali mundurowi z terenu kraju, w tym z oddziałów prewencji z Katowic, Opola, Kielc i Łodzi, a także policjanci ruchu drogowego z Bydgoszczy, Gorzowa Wielkopolskiego, Poznania, Wrocławia i innych służb.

zespół prasowy KWP w Szczecinie

 

 

Źródło: Policja Zachodniopomorska

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments