Podsumowanie działań drogowych kołobrzeskiej policji

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu realizują cykliczne działania powiatowe pod nazwą „Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu”.

 

W trakcie wczorajszych działań policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących dotyczące nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu innym pojazdom, bądź pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Ważne jest by wyeliminować takie zachowania wśród kierowców, gdyż są to jedne z najczęstszych przyczyn kolizji i wypadków drogowych. Funkcjonariusze zatrzymywali także kierujących popełniających inne wykroczenia, takie jak poruszanie się z nadmierną prędkością, korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy i niestosowanie się do znaków drogowych.

Policjanci kołobrzeskiej drogówki w tym dniu zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierujących w obszarze przejść dla pieszych i skrzyżowań. Kontrole miały charakter nie tylko statyczny ale także dynamiczny przy wykorzystaniu pojazdu nieoznakowanego wyposażonego w wideo rejestrator. W efekcie działań funkcjonariusze nałożyli na kierujących 18 mandatów karnych.

 

 

 

Foto.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments