Po tragedii pod Darłowem: Akt oskarżenia przeciwko 52 – letniemu Mariuszowi N. [FOTO, FILMY]

KoszalinInfo TV: W Prokuraturze Okręgowej w Koszalinie zakończono śledztwo i skierowano do Sądu Okręgowego w Koszalinie akt oskarżenia przeciwko 52 – letniemu Mariuszowi N.

 

Oskarżono go o to, że w dniu 17 kwietnia 2018 r. w Słowinie gm. Darłowo, nieumyślnie sprowadził katastrofę w ruchu lądowym zagrażającą życiu i zdrowiu wielu osób w ten sposób, iż kierując samochodem ciężarowym marki „GINAF” o nr rej ZSL 17498 nieumyślnie naruszył zasady związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym poprzez to, że nie zachował należytej ostrożności po zakończeniu manewru wyprzedzania ciągnika rolniczego, przestał kontrolować tor jazdy prowadzonego pojazdu,zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył lewym narożnikiem samochodu ciężarowego w lewy bok prawidłowo jadącego autobusu marki „Mercedes Benz” powodując zgon dwojga pasażerów autobusu na miejscu zdarzenia.

 

 

– U jednej pasażerki obrażenia ciała w postaci wieloodłamowego złamania kości czołowej i kości sitowej skutkujących całkowitą utratą węchu, licznych ran głowy skutkujących powstaniem trwałego istotnego zeszpecenia w postaci blizn twarzy, które to obrażenia spowodowały ciężki uszczerbek na zdrowiu opisany w art.156 § 1 pkt. 2 kk, u pięciu kolejnych pasażerów autobusu – obrażenia, które naruszyły czynności narządów ciała i rozstrój zdrowia na okres powyżej 7 dni, u dziesięciu pasażerów – obrażenia, które naruszyły czynności narządów ciała i rozstrój zdrowia na okres nie dłuższy niż 7 dni, u jednego pasażera –obrażenia w postaci ogólnych potłuczeń naruszających jego nietykalność cielesną, a nadto spowodował zagrożenie dla życia i zdrowia trzech pasażerów, którzy nie doznali bezpośrednich obrażeń ciała- tj. o przestępstwo z art. 173 § 1 kk. w zw. z art. 173 § 2 kk. i w zw. z art. 173 § 4 kk.- informuje Krzysztof Kozberek, Prokurator Okręgowy w Koszalinie

 

Za zarzucany mu czyn oskarżonemu grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Tragiczny Wypadek pod Darłowem. 19 osób rannych. Dwie osoby zginęły

Opublikowany przez KoszalinInfo.pl Wtorek, 17 kwietnia 2018

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments