PM10- Projekt “Bezpieczni w Internecie”

W roku 2019r. Przedszkole Miejskie nr 10 było realizatorem projektu “Bezpieczni w Internecie”.

 

Na realizacje tego przedsięwzięcia otrzymaliśmy środki z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg , Rozdział 85154- Przeciwdziałanie Alkoholizmowi. Celem projektu było; współdziałanie z rodziną jako efektywna forma działań zapobiegających uzależnieniom od; alkoholu, telefonu, telewizji, Internetu, promowanie zdrowego stylu życia i wzbogacenie przedszkola w nowe urządzenia multimedialna.

Dzieci żyją w świecie zdominowanym przez massmedia i technologie cyfrowe , które stają się nijako kreatorami świata dziecka. Stąd ogromna rola rodzica i przedszkola w rozwijaniu umiejętności właściwego korzystania z dostępnych środków masowego przekazu. Przedszkole wykorzystuje nowoczesne osiągnięcia technologii multimedialnych w edukacji ; zajęcia z tablicą interaktywną czy zabawy dydaktyczne z “Magicznym Dywanem”. Zabawa i nauka z ich wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową , spostrzegawczość czy szybką reakcję na różne bodźce. Zajęcia podnoszą atrakcyjność wzbogacając jednocześnie tradycyjne środki i pomoce dydaktyczne.

Do naszego projektu włączyliśmy również rodziców , którzy będą wskazywać dzieciom pozytywne aspekty korzystania ze współczesnych technologii. Stąd udział rodziców i nauczycieli w cyklicznych warsztatach “Bezpieczni w Internecie” prowadzonych przez terapeutę mgr Martę Moszko ze Stowarzyszenia Kropka – Wolni od Uzależnień.

 

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments