Płynnościowe pożyczki w ramach Pakietu Antykryzysowego już trafiają do przedsiębiorców

Pierwsi przedsiębiorcy z Pomorza Zachodniego, którzy sięgnęli po pożyczkę płynnościową w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego już otrzymali pieniądze. Teraz o wsparcie do 250 tys. zł można starać się nie tylko w Szczecinie, ale również w Stargardzie, Białogardzie i Koszalinie. Uruchomione przez Samorząd Województwa środki pomagają regionalnym firmom w pokonaniu trudności gospodarczych wywołanych epidemią COVID-19.

 

– Jako jedni z pierwszych w Polsce uruchomiliśmy pożyczki na działalność obrotową dla naszych firm. Potrzeby są bardzo duże, co potwierdzają chociażby wnioski, które spływają do Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Chcieliśmy, by te środki były jak najszybciej dostępne nie tylko w stolicy województwa, ale w całym regionie. Współpraca z pośrednikami finansowymi otwiera drogę do szybszego i skuteczniejszego dotarcia do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, to kluczowe by przetrwać ten trudny czas – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego, Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Białogardzie i Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego, to pośrednicy finansowi, którzy dzięki współpracy z Zachodniopomorską Agencją Rozwoju Regionalnego będą mogli udzielać preferencyjnych pożyczek regionalnym firmom.

 

WIĘCEJ INFORMACJI O EPIDEMII ZNAJDZIESZ W NASZEJ ZAKŁADCE KORONAWIRUS

 

– 30 kwietnia 2020 podpisaliśmy 3 nowe umowy pośrednictwa finansowego na łączną kwotę 9 mln zł. O środki mogą ubiegać się mikro, mali, i średni przedsiębiorcy z Pomorza Zachodniego, którzy zmagają się z trudnościami gospodarczymi w wyniku koronawirusa. Z pożyczki będzie można sfinansować m. in. pensje pracowników, opłacić czynsz za wynajem lokalu oraz uregulować zaległe należności wobec kontrahentów. Jest to kolejne element Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego którego inicjatorem jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz – mówi Robert Michalski, prezes ZARR S.A.

Maksymalna kwota pożyczki to 250 tys. zł, a okres jej spłaty może wynieść do 5 lat. W przypadku pożyczki do 100 tys. zł jedynym wymaganym zabezpieczeniem jest weksel in blanco. Pożyczkobiorcy otrzymują możliwość sześciomiesięcznej karencji oraz nie mają konieczności zabezpieczenia wkładu własnego. Firmy zainteresowane wsparciem, wszelkie formalności mogą załatwić zdalnie. Niezbędne dokumenty oraz kalkulator kredytowy dostępne są na stronie www.zarr.com.pl. Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonu naszych doradców: + 48 512 205 846 oraz +48 512 205 545.

Od 21 kwietnia 2020 r. o pożyczkę płynnościową można się starać w Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. W ciągu niespełna dwóch tygodni wpłynęło blisko sto wniosków pożyczkowych, a środki już trafiły do pierwszych przedsiębiorstw. W ramach tzw. pierwszego rzutu dla pożyczkobiorców udostępniono łącznie 38 mln zł. Możliwe są dodatkowe działania, które obejmą nawet 50 mln zł. Uruchamiane pożyczki to element Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Jeszcze przed świętami Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego przekazał 72 mln zł środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 do rządowej tzw. tarczy, a pieniądze trafiły do Powiatowych Urzędów Pracy i wspierają zachodniopomorskich przedsiębiorców.

 

Fot. Archiwum

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments