Plaże dla wszystkich. Idziemy po zmiany

7 lipca sztafeta wolontariuszy Fundacji Machina Zmian zawitała do Ustronia Morskiego. Wspólnie z wolontariuszkami przeprowadzony został audyt dostępności naszych plaż. Polegał on na sprawdzeniu, jak wyglądają i są dostosowane wejścia na plaże.

 

Audyt robiony był na podstawie listy kontrolnej. Lista jest oparta na tzw. łańcuchu dostępności, który prowadzi z miejscowości (czyli parkingu lub dostępnego przystanku komunikacyjnego), przez oznakowane wejście na plażę, aż do linii morza. Sprawdzano między innymi oznaczenia wejść, dostępność toalet, pochylnie i schody, maty, po których można się dostać na plażę. Rozmawiano z ratownikami, turystami, osobami będącymi na plaży.

 

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu, szczególnie teraz gdy jesteśmy na etapie opracowywania koncepcji budowy promenady w Ustroniu Morskim. Wspólnie z wolontariuszkami Dorotą Brzezińską i Moniką Masalon w audycie uczestniczyli Pani Wójt Bernadeta Borkowska, Zastępca Sylwia Halama, Przewodniczący Komisji Publicznej Radny Mirosław Dziewiałtowicz, Dyrektor GOK Łukasz Molski i grupa wolontariuszy.

 

Zebrane dane wykorzystane zostaną m.in. do przygotowania „Raportu o stanie dostępności polskich plaż oraz opracowania rekomendowanych zmian.” Docelowo te plaże, które są zorganizowane w zgodzie z zasadami projektowania uniwersalnego, czyli dostosowanego do jak najszerszej grupy odbiorców, będą mogły ubiegać się o certyfikat “Plaże dla wszystkich”. I to jest cel Gminy Ustronie Morskie.

 Źródło.: Gmina Ustronie Morskie

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments