Planowali zamach terrorystyczny. Zatrzymania w zachodniopomorskim

Na polecenie prokuratora Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie (10 listopada 2019 roku) funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali dwie osoby w śledztwie dotyczącym przygotowania do sprowadzenia katastrofy zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach w wyniku eksplozji materiałów wybuchowych kwalifikowane z art. 163 par. 1 pkt 3 kodeksu karnego. Postępowanie dotyczy również naruszenia ustawy o obrocie prekursorami materiałów wybuchowych.

Usłyszeli zarzuty

Prokurator przedstawił jednemu z zatrzymanych zarzuty przygotowania do sprowadzenia katastrofy zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach w wyniku eksplozji materiałów wybuchowych kwalifikowane z art. 168 w zw. z art. 163 par. 1 pkt 3 kodeksu karnego oraz publicznego nawoływania do popełnianie zbrodni kwalifikowane z art. 126a par. 1 kodeksu karnego w zw. z art. 118 par. 1 kk.
Drugi z zatrzymanych usłyszał zarzuty posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej i amunicji kwalifikowane z art. 263 par. 2 kk oraz z ustawy obrocie prekursorami materiałów wybuchowych.
Czyny te zagrożoną są karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Środki zapobiegawcze

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował do Sądu wnioski o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentację prokuratora, uwzględnił wnioski i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

 

Fot. https://twitter.com/stzaryn

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments