Plaga nietrzeźwych rowerzystów!

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu tylko w czwartek zatrzymali na terenie miasta Kołobrzeg sześć osób kierujących rowerami po alkoholu.

Wraz z nadejściem wiosny i ciepłej aury na drogi ruszyli rowerzyści, jednak jak widać nie wszyscy przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Wczoraj policjanci kołobrzeskiej drogówki zatrzymali sześciu nietrzeźwych cyklistów.Rekordzista miał blisko półtora promila alkoholu.

Kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu lub stanie nietrzeźwości w świetle obowiązujących przepisów jest wykroczeniem. Nie oznacza to, że kierujący nie poniesie z tego tytułu konsekwencji. Kierujący może zostać ukarany mandatem karnym do 500 złotych lub stanąć przed sądem. W takim wypadku sąd może zdecydować o nałożeniu na sprawcę kary grzywny, aresztu czy też zakazu prowadzenia pojazdów niemechanicznych. Sąd może zastosować grzywnę od 50 zł do 5 tys. zł, zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne od pół roku do 3 lat albo karę aresztu od 5 do 30 dni.

 

Pogoda sprzyja do jazdy rowerem, jednak pamiętajmy, iż nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Dzięki udaremnieniu dalszej jazdy osobie, która kieruje pojazdem/rowerem w stanie nietrzeźwości, można zapobiec tragedii, zmniejszyć ilość ofiar drogowych, a także uratować ludzkie życie.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments