Pippi Pończoszanka w RCK Kołobrzeg

W niedzielę, 20-ego czerwca 2021 w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu odbędzie się spektak “Pipi Pończoszanka” w reżyserii Jacka Popławskiego.

 

 

Cena wstępu – 12 zł, 10 zł z Kartą Mieszkańca.
Spektakl dozwolony od 6 lat.

Obsada / wykonawcy:
– Izabela Nadobna-Polanek
– Anna Rau
– Alicja Gierłowska
– Ilona Zaremba
– Joanna Stoike-Stempkowska

Czy dobrze zorganizowane miasteczko, z własnymi tradycjami i zasadami, jest gotowe na pojawienie się osoby z zupełnie innym temperamentem?

Pippi jest bardzo bezpośrednia w rozmowach dorosłymi, ma bogatą wyobraźnię, jest odważna i lojalna. Jej pojawienie się w życiu mieszkańców jest pretekstem do powstania wielu nieporozumień i komicznych sytuacji.

Historia piegowatej dziewczynki, z rudymi warkoczami, kolorowymi pończochami i za dużymi butami, na pozór tylko wydaje się prosta. Pod osłoną dowcipu i lekkości opowiada o tęsknotach za własnym miejscem, za ludźmi i akceptacją.

Myślę, że tak naprawdę spotkanie to jest trudne dla obu stron. Mieszkańcy dobrze się znają, wiedzą czego można się po sobie spodziewać. Pippi jest sama (nie licząc małpki i konia), bez rodziców, w nowym miejscu.

Czasem to, co nowe i trochę inne nie od razu jest bezwarunkowo przyjmowane. Będzie musiało minąć sporo czasu i wydarzyć się coś naprawdę ważnego, by wszyscy mogli się do siebie przekonać i wzajemnie zaakceptować.

 

 

Źródło.: RCK Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments