Pilnie potrzebna pomoc. Do końca zbiórki zostało tylko 6 dni!

Do końca zbiórki pozostało już mniej niż tydzień, a kwota do zebrania nadal ogromna.

 

 

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

 

O dramatycznej sytuacji Leny pisaliśmy w tym artykule. Jak informuje jej mama dziewczynka przy porodzie otrzymała 10 punktów w skali Abgar. Niestety niedługo później wykryto u niej złośliwy nowotwór oka, a także rzadką wadę genetyczną – zespół Crouzona. W wieku 7 miesięcy założono jej zastawkę komorowo-otrzewnową, a 5 miesięcy później lekarze walczyli o jej życie z powodu obrzęku mózgu.

– Miałam nadzieję, że już po wszystkim, że najgorsze za nami. Ledwo jednak odzyskałam wiarę w normalne życie, spadł na nas kolejny cios – informuje mama Leny. – Po półtora roku od tamtej operacji znowu zaczęły się problemy. Córeczka zaczęła się źle czuć. Lenka cierpiała tak straszliwie, że wyła i jęczała podczas tych ataków.

Po wykonaniu tomografii komputerowej okazało się, że to nie problem z zastawką, a inna przyczyna. Matka dziewczynki płytkę z TK i rezonansem magnetycznym dostarczyła do dr Fearona z Dallas. Okazało się, że Lena ma także Malformacje Chiariego.

W ostatniej chwili udało się przeprowadzić operację powiększenia czaszki i otworu wielkiego przy kręgosłupie. Niestety, pomimo tego, że Lena przeszła już 4 operacje powiększenia czaszki, okazało się, że potrzebna jest kolejna operacja by uratować jej życie. Podczas badania okulistycznego u dziewczynki wykryto nowotwór spojówki.

– To co usłyszałam po prostu zwaliło mnie z nóg! Nie tylko siatkówczak, Zespół Crouzona, Malformacja Chiariego, ale jeszcze i nowotwór spojówki. Nie jestem w stanie powiedzieć co czułam, bo chyba nie da się tego opowiedzieć. Od tamtego dnia jestem rozbita na milion kawałków – pisze mama Leny w opisie zbiórki.

Potrzebny zabieg to operacja powiększenia tylnego sklepienia czaszki z kranioplastyką rozszczepionej czaszki. Obecnie zebrano 1/3 kwoty, a do końca zbiórki pozostało już tylko 6 dni. A w przypadku Leny czas jest bardzo ważny, a przełożenie operacji jest dużym zagrożeniem.

– Pisałam z prośbą o pomoc już chyba wszędzie, płukałam do każdych drzwi, ale one wszystkie są zamknięte – pisze mama dziewczynki. – Lenka jest dla mnie całym światem, moją gwiazdką, która najjaśniej świeci nocą na niebie. Promyczkiem, który rozświetla moją ciemność, nadzieją na lepsze jutro. Kocham ją najbardziej na całym świecie, bez niej nie ma dla mnie życia, dlatego proszę Was wszystkich o danie szansy mojej córeczce na życie bez bólu i strachu o kolejny dzień.

 

 

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments