Piłkarski hit w Koszalinie! Przyjedzie wielka Brazylia

To bez dwóch zdań jedno z największych piłkarskich wydarzeń w naszym regionie. 14. kwietnia Reprezentacja Polski w futsalu podejmie w Hali Widowiskowo-Sportowej drużynę narodową Brazylii.

– Zależało nam, by zagrać z rywalem z najwyższej półki. Udało się – stwierdził Jan Bednarek, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nie ma co ukrywać. Brazylia to prawdziwa potęga światowego futsalu. Popularni „Canarinhos” to pięciokrotni Mistrzowie Świata, a warto podkreślić, że impreza ta w halowej piłce nożnej zorganizowana została do tej pory 8 razy.

Nic dziwnego, że działaczom PZPN zależało, by do Polski ściągnąć topowego przeciwnika. W grupie eliminacyjnej do Mistrzostw Świata, które odbędą się w 2020 roku na Litwie, nasza reprezentacja trafiła na inną potęgę futsalu, drugą w rankingu FIFA – Hiszpanię. Na pierwszej pozycji w tym zestawieniu plasują się właśnie Brazylijczycy. – Rozmowy na temat organizacji tego spotkania w Polsce trwały dość długo, ale doszliśmy ostatecznie do porozumienia – podkreśla wiceprezes Bednarek.

Organizacja meczu powierzona została Miastu Koszalin, co ciekawe, na wniosek sztabu szkoleniowego drużyny. – To właśnie tutaj awansowaliśmy po 16 latach przerwy do Mistrzostw Europy – wspomina trener Reprezentacji, Błażej Korczyński. Przypomnijmy, że w Hali Widowiskowo-Sportowej rok temu odbył się mecz rewanżowy z Węgrami, który Polacy wygrali 6:4 i awansowali tym samym po raz drugi w historii do turnieju UEFA FUTSAL EURO 2018. – To było spełnienie naszych marzeń. Wypełniona po brzegi hala, fantastyczna atmosfera i świetna gra naszej Reprezentacji. Chcieliśmy więc wrócić do Koszalina – podkreśla trener Korczyński.

Na decyzje władz Koszalina w sprawie ewentualnej współpracy przy organizacji meczu Polska – Brazylia nie trzeba było długo czekać. – Skoro piłkarze chcą grać w Koszalinie, musieliśmy im to umożliwić – wyjaśnia z uśmiechem Prezydent Miasta, Piotr Jedliński. Z ramienia miasta za organizację meczu odpowiadać będzie Zarząd Obiektów Sportowych, który ma ogromne doświadczenie w organizacji meczów międzynarodowych. – Dopinamy ostatnie szczegóły organizacyjne. Sprzedaż biletów na wydarzenie uruchomiona zostanie pod koniec lutego – zdradza Łukasz Bednarek, dyrektor Hali Widowiskowo-Sportowej. Przypomnijmy, że obiekt przy Śniadeckich 4 pomieścić może ponad 3000 widzów. Czy hala po raz kolejny wypełni się po brzegi?

Bilety na to wydarzenie będzie można nabywać w przedsprzedaży w kasach hali i na stronie www.bilety.koszalin.pl od dnia 25 lutego do dnia 10 marca w cenach 15 złotych – bilet ulgowy, 30 złotych – bilet normalny oraz w sprzedaży regularnej od dnia 11 marca w cenach 20 złotych – bilet ulgowy i 40 złotych bilet normalny.

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments