Pijany z zakazem spowodował kolizję

41-letni mieszkaniec Kołobrzegu będąc w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję drogową. Kierujący posiadał także aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kołobrzescy policjanci ostrzegają, że wsiadanie za kierownice na „podwójnym gazie” niesie ze sobą poważne konsekwencję!

 

W niedziele po godzinie 11:00 Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Malinowej w Zieleniewie. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili na miejscu zdarzenia, że kierujący pojazdem audi podczas nieprawidłowego manewru omijania uszkodził dwa pojazdy. Po przebadaniu okazało się, że sprawca zdarzenia miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Ponadto kierujący posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili także, że pojazd jakim poruszał się nietrzeźwy sprawca nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia.

To niestety nie ostatni nietrzeźwy kierujący tego dnia. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali na ul. Jedności Narodowej 36-cio letniego mieszkańca Kołobrzegu który prowadził pojazd mając w organizmie ponad 1 promil alkoholu.

Dodatkowo w sobotę policjanci kołobrzeskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego kierującego pojazdem, który prowadził pomimo orzeczonego przez sąd zakazu.
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat i utrata uprawnień. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd orzeka obligatoryjnie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10.000 złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują o reagowanie na wszelkie sytuacje, w których osoba nietrzeźwa chce wyjechać na drogę. Każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla siebie i innych korzystających z drogi.

 

 

Foto.: Archiwum

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments