Pijany spowodował kolizję. Odpowie przed sądem

Do zdarzenia doszło na ul. Grzybowskiej w Kołobrzegu. Kierujący pojazdem Acura najechał na tył pojazdu Volvo. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizje drogową, a po badaniach stanu trzeźwości na miejscu stwierdzono, że sprawca ma w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

 

Zgłaszający mężczyzna oświadczył dyżurnemu jednostki, że jechał ul. Grzybowską i w tył jego pojazdu nagle uderzył inny pojazd. Po zatrzymaniu się, rozmawiał ze sprawcą zdarzenia i wyczuł od niego silną woń alkoholu. Na miejsce skierowany został patrol ruchu drogowego, który przebadał uczestników zdarzenia. Stwierdzono, że 57-letni sprawca kolizji ma w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Zostały mu zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami i teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, nietrzeźwi stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego, jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących. Osoby, które nie boją się wsiadać za kierownicę po alkoholu muszą wiedzieć, że społeczeństwo nie wyraża zgody na takie zachowanie!

 

Źródło.: KPP Kołobrzeg
Foto.: Archiwum

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments