Pierwsze dni długiego weekendu za nami. 1 osoba zginęła, trzy zostały ranne

Majówka w tym roku trwa sześć dni. Już od 30 kwietnia na głównych trasach komunikacyjnych w naszym województwie było więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy.


Od początku długiego majowego weekendu do dzisiejszych godzin rannych na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 4 wypadków, w których 1 osoba poniosła śmierć a 3 zostały ranne. W ubiegłym roku podczas całego długiego majowego weekendu doszło do 17 wypadków, w których 2 osoby zginęły a 18 zostało rannych.

Najtragiczniejszy w skutkach wypadek miał miejsce w powiecie szczecineckim w dniu 30 kwietnia 2019 r. o godz. 19:05, gdzie doszło do zderzenia VW Passata i motocykla Kawasaki.

W skutek zdarzenia i poniesionych obrażeń 33- letni kierujący jednośladem zmarł na miejscu. Kierujący VW był trzeźwy. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z KPP w Szczecinku.

Niestety pomimo apeli, od początku majowego weekendu na naszych drogach zatrzymano 34 nietrzeźwych kierujących, 14 po użyciu alkoholu i 4 pod wpływem narkotyków.

Każdy z zatrzymanych kierowców musi liczyć się z odpowiedzialnością karną.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Policjanci nadal apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę i wzajemny szacunek na drodze.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments