Patrole rowerowe rozpoczęły sezon

Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym możemy już spotkać Policjantów na rowerach. To kolejny rok, kiedy kołobrzescy Policjanci patrolują miasto na jednośladach.

 

Służba w ramach patroli rowerowych odbywa się w okresie wiosenno-letnim, w zależności od sprzyjających warunków atmosferycznych. Policjanci na rowerach pełnią służbę przede wszystkim w miejscach rekreacyjnych takich jak parki, promenada, okolice pasa nadmorskiego i oczywiście trasy rowerowe. Policjanci na rowerach swoją obecnością oddziałują nie tylko prewencyjnie, ale także podejmują interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa. Mundurowi będą zwracać uwagę między innymi, na osoby spożywające alkohol w miejscach objętych zakazem oraz te, które będą zakłócać ład i porządek publiczny.

Policjanci pełniący służbę rowerowej są nieco inaczej umundurowani niż ci, których możemy spotkać na co dzień w Kołobrzegu. Policjant pełniący służbę na rowerze ma białą koszulkę z napisem „Policja” oraz krótkie spodenki w ciemnym kolorze. Podobnie, jak w innych przypadkach, na ramionach mają pagony ze stopniami służbowymi. W celach bezpieczeństwa Policjanci, zamiast czapki służbowej z daszkiem, wyposażeni są w kaski rowerowe. Funkcjonariusze na rowerach są tak samo wyposażeni i uzbrojeni, jak policjanci w patrolach pieszych czy zmotoryzowanych.

 

 

 

 

 

Foto.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments