Parlamentarzyści i samorządowcy o powstaniu offshore czyli elektrowni wiatrowych na morzu [FOTO, FILM]

KoszalinInfo TV: W poniedziałek, 10-ego maja 2021 roku w Parku Książąt Pomorskich w Koszalinie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Kołobrzegu, Anny Mieczkowskiej, Burmistrza Darłowa, Arkadiusza Klimowicza oraz Senatorów RP – Stanisława Gawłowskiego i Janusza Gromka.

 

Konferencja dotyczyła budowy elektrowni wiatrowych na morzu czyli offshore. W 2011 roku po raz pierwszy wyznaczono pola pod budowę wiatraków, następnie przez lata trwały prace badawcze. W 2016 roku natomiast roku proces inwestycyjny został wstrzymany. Nowa strategia dotycząca energetyki na powrót obejmuje budowę offshore. Pierwszy etap przedsięwzięć kosztować ma 120-160 miliardów złotych.

Skala przedsięwzięcia, znaczenie tych działań dla nie tylko regionu, ale i dla całego kraju jest naprawdę ogromne – powiedział senator Stanisław Gawłowski.

Stworzenie bazy serwisowej jest ogromną szansą rozwojową nie tylko dla naszej małej społeczności lokalnej, ale dla całego regionu – podkreśliła Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu.

 

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments