Para z szansą na najbardziej prestiżową nagrodę podróżniczą w Polsce!

Jeszcze tylko przez kilka dni możecie głosować w plebiscycie National Geographic Traveler na Martę Grywińską z Darłowa i Marka Mikulskiego z Polic. Podróżnicy, którzy w zeszłym roku obeszli Polskę dookoła, pokonując na własnych nogach niemal 4 tysiące kilometrów, są nominowani w kategorii Podróż Roku 13. edycji konkursu Travelery National Geographic.

100 lat niepodległej

– Na pomysł, by obejść Polskę pieszo wpadliśmy w 2017 roku, gdy piechotą z Poznania udaliśmy się do Kostrzyna nad Odrą pokonując 170 km w 4 dni. – przekonuje Marek Mikulski.

Po kilku miesiącach przygotowań 20 maja 2018 roku ruszyli z Ustrzyk Dolnych południową granicą kraju. Podczas podróży zdobyli Rysy, odwiedzili najdalej wysunięte na zachód, północ i wschód punkty w Polsce, weszli na większość latarni morskich, odwiedzili wioskę polskich tatarów by po ponad 4 miesiącach pieszej tułaczki powrócić do Ustrzyk Dolnych.

– To był nasz sposób na uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcieliśmy też w ten niecodzienny sposób podziękować wszystkim, którzy walczyli o granice naszego kraju. – dodaje Marta Grywińska

 

Travelery 2019

By pomóc wędrowcom w zdobyciu tej prestiżowej nagrody podróżniczej, wystarczy wejść na stronę www.travelery.national-geographic.pl , oddać głos w 5 kategoriach i podać adres e-mail. Plebiscyt trwa do 5 maja. Rozstrzygnięcie konkursu już 14 maja. Pomóż naszym wygrać!

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments