Pamiętajmy, że zmiana pogody to zmiana techniki jazdy

W dniu wczorajszym doszło do trzech zdarzeń drogowych na trasie szybkiego ruchu S6 w obszarze powiatu kołobrzeskiego. Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze było główną przyczyną tych zdarzeń. Trzech kierujących uszkodziło bariery energochłonne z czego jeden znajdował się w stanie nietrzeźwości.

 

Trzech kierujących może mówić o dużym szczęściu. Pomimo zaistniałych zdarzeń drogowych na trasie S6 z ich udziałem, żadnemu z nich ani innym uczestnikom drogi nic się nie stało.
Wczoraj tj. 07.04.2021 w godzinach porannych na drodze ekspresowej S6 kierujący pojazdem m-ki Opel nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i zatrzymał się dopiero po wcześniejszym uderzeniu w bariery energochłonne oddzielające drogę i pas zieleni. Po przebadaniu okazało się, że ma ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialnemu kierującemu grozi zakaz prowadzenia pojazdów, a także obligatoryjne świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Dwoje kierujących pojazdami m-ki Volkswagen i Renault w odstępie 15 minut doprowadzili do zdarzeń ze swoim udziałem z tej samej przyczyny. Pomimo niesprzyjających warunków na drodze nie dostosowali swojej prędkości i doprowadzili do zderzenia z barierami energochłonnymi.

Pamiętajmy, że pogoda może zmienić się z godziny na godzinę. Obserwujemy jeszcze minusowe temperatury, silne podmuchy wiatru i opady deszczu lub śniegu. Wraz z pogodą zmienia się sytuacja na drodze, co wymaga od kierujących zmiany techniki jazdy i zachowania szczególnej ostrożności.

 

 

 

 

Źródło.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments