Otylia Swim Cup

W szczecińskiej Floating Arena 6 listopada już po raz kolejny odbyły się zawody z serii Otylia Swim Cup.

 

Zawody pod patronatem medalistki olimpijskiej Otylii Jędrzejczak i jej fundacji, w czasie pandemii zmieniły trochę formułę i ograniczyły liczbę uczestników, wszystko ze względów bezpieczeństwa. Mimo to zainteresowanie imprezą było duże i nie mogło na niej zabraknąć zawodników MKP Kołobrzeg.

Piętnastu zawodników, którzy zdecydowali się wystartować w zawodach, nie zawiodło. Najbardziej cieszą oczywiście zdobyte medale, które wywalczone w czasie pandemii cieszą podwójnie.

Zdobywcami medali są: Maria Wolańska, która była druga w wyścigu na 50m stylem grzbietowym w kategorii 9-latków, Antonina Radomska, która wywalczyła brązowy medal na dystansie 50 m stylem dowolnym, także w kategorii 9-latków i Alan Fedasz, który w kategorii 12- latków zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym i był bardzo blisko podium w wyścigu na 100m stylem dowolnym zajmując ostatecznie czwarte miejsce ze stratą niespełna 0,3 sekundy.

Pozostali zawodnicy poprawiali swoje rekordy życiowe i zbierali doświadczenie w pływaniu na długim(50 metrowym) basenie. Miejski Klub Pływacki Kołobrzeg dziękuje serdecznie fundacji Otylii Jędrzejczak za profesjonalnie przygotowane zawody, które w czasach pandemii dały możliwość zawodnikom sprawdzenia swoich umiejętności i szansę rywalizacji sportowej, której teraz tak bardzo brakuje.

Trenerkami młodych zawodników MKP Kołobrzeg są Adrianna Bręgoszewska-Szyszko i Katarzyna Krupiak-Neuman.

 

Źródło.: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments