Otwarte spotkania z mieszkańcami. Cykl rozmów o problemach miasta i regionu

Otwarte publiczne spotkania z mieszkańcami Kołobrzegu polegać będą na pogłębionej dyskusji dotyczącej problemów miasta i regionu, które wymagają szerokiej konsultacji społecznej. Spotkania odbywać się będą w czwartki, w Laboratorium Kultury Adebar o godzinie 18:00.

 

 

W ramach projektu zaproponowano 4 spotkania w następujących obszarach tematycznych:

Amfiteatr – czy jest nam potrzebny? A może sala koncertowo-konferencyjna, byłaby lepszym symbolem Kołobrzegu? – 18 maja, godz. 18.
Edukacja w Kołobrzegu – czy potrzebujemy uczelni wyższych? Potencjał rynku pracy. Dlaczego młodzi wyjeżdżają? – 25 maja, godz. 18.
Ruch kołowy w mieście – zostawić, ograniczyć, wyłączyć? Polityka parkingowa – 1 czerwca, godz. 18.
Przestrzeń parkowa, architektoniczna, reklamowa – czyli jak powinno wyglądać nasze miasto – 15 czerwca, godz.18.
Organizatorzy zapewniają kawę, herbatę i słodki poczęstunek.

 

 

Dział Promocji Miasta Kołobrzeg zaprasza mieszkańców, samorządowców, radnych na cykl spotkań otwartych w kontekście szeroko pojętych działań w ramach ubiegania się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Kołobrzeski amfiteatr lata świetności zdecydowanie ma już za sobą – co do tego nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Próby reanimacji sprawdzają się tylko do pewnego momentu, przychodzi zawsze chwila, w której należy podjąć decyzję.

Kilka lat temu miasto zrobiło rozeznanie w zakresie przebudowy obiektu, a dokładniej, budowy nowego amfiteatru w tym samym miejscu. Przegrało jednak z kosztami. Samo zadaszenie oscylowało w granicach 30 milionów, a przy obecnych cenach zapewne można to pomnożyć. Żadne zewnętrzne finansowanie nie pojawiło się od tego czasu na horyzoncie, a próby wydatkowania ponad 100 milionów z miejskiej kasy w kryzysie ekonomicznym wydają się bezzasadne.

Pojawia się natomiast inne pytanie – czy amfiteatr jest nam potrzebny? I do czego? Sezonowość, kapryśna aura, ograniczony zakres wykorzystania – czynią z takiego przedsięwzięcia drogą fanaberię. Być może brakuje w naszym mieście sali koncertowo-konferencyjnej?

O tym będziemy rozmawiać podczas pierwszego spotkania otwartego, które odbędzie się już w czwartek 18 maja o godzinie 18 w Laboratorium Kultury Adebar.

 

 

 

 

Foto: RCK

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments