Organizacja ruchu w centrum miasta

We wtorek, 27-ego lipca 2021 r. odbyło się spotkanie dotyczące organizacji ruchu w centrum miasta.

 

W dyskusji udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, Powiatowej Komendy Policji oraz Straży Miejskiej (obecni byli min. Prezydent Miasta Anna Mieczkowska, Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski oraz Komendant Policji Dariusz Hoc oraz Komendant Straży Miejskiej Mirosław Kędziorski).

Przedstawione zostały wnioski z przeprowadzonych konsultacji społecznych. W toku dyskusji przychylono się do wniosku, formalnie sformułowanego na spotkaniu przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych, mających swoje nieruchomości w centrum miasta – aby na skrzyżowaniu ulic Rzecznej i Kamiennej powstało rondo umożliwiające wyjazd pojazdom także w lewą stronę (obecnie jest tam prawoskręt).

To rozwiązanie poprawi przepustowość ulicy Rzecznej, która przy zakładanym wyciszeniu ruchu, na części ulicy Armii Krajowej i Ratuszowej, jest drogą zbiorczą wyprowadzającą ruch.

Miasto zweryfikuje czy na skrzyżowaniu ulic Rzecznej i Kamiennej jest wystarczająca ilość miejsca do budowy ronda i jeśli okaże się to możliwe to przystąpi do zaprojektowania inwestycji i zmiany organizacji ruchu w tym miejscu.

 

Źródło.: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments