Odzyskano skradzione mienie o wartości około 30 tysięcy złotych, złodzieje usłyszeli zarzuty

Kołobrzescy policjanci pionu kryminalnego ustalili i zatrzymali sprawców dwóch kradzieży z włamaniem. Łupem przestępców padły m. in. pompa wody, zaciskarka akumulatorowa i elektronarzędzia o łącznej wartości prawie 30 tysięcy złotych. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Na początku miesiąca do Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu zgłosił się właściciel pojazdu m-ki Citroen, który oświadczył, że do wnętrza samochodu ktoś się włamał. Z pojazdu została skradziona znajdującą się tam zaciskarka akumulatorowa wraz z cęgami, elektronarzędzia w postaci młota wyburzeniowego, szlifierki kątowej oraz zgrzewarki elektrooporowej. Dzięki pracy funkcjonariuszy wydziału kryminalnego wytypowano dwóch mężczyzn, którzy byli sprawcami kradzieży z włamaniem do tego pojazdu.

27 i 36-latek, mieszkańcy powiatu kołobrzeskiego zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę. W toku prowadzonych czynności z ich udziałem przyznali się do zarzucanych im czynów i wskazali miejsce ukrycia skradzionych fantów. Mężczyźni dzięki wcześniej dorobionemu kluczykowi włamali się do pojazdu i przywłaszczyli znajdujące się w nim urządzenia. Funkcjonariusze ustalili także, że w kwietniu złodziejski duet przywłaszczył z hali garażowej budynku mieszkalnego pompę wody. Praca dochodzeniowa doprowadziła do ujawnienia w mieszkaniu jednego z zatrzymanych skradzionej pompy wodnej. Wartość przywłaszczonego mienia została wyceniona na 28500 złotych i odzyskana w całości.

Sprawcy usłyszeli zarzuty kradzież oraz kradzieży z włamaniem za które grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Źródło.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments