Odblaski dla mieszkańców Kołobrzegu

W okresie zimowym policjanci z kołobrzeskiej drogówki dbają o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. Z uwagi na szybko zapadający zmrok i coraz gorsze warunki atmosferyczne piesi i rowerzyści to grupa użytkowników dróg szczególnie zagrożona.

W okresie zimowym policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu prowadzą działania profilaktyczne, które ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom.

Odpowiedzialność za niebezpieczne zdarzenia drogowe leży zarówno po stronie kierowców, jak i pieszych oraz rowerzystów. Dlatego policjanci pojawiając się często w rejonie przejść dla pieszych czy ścieżek rowerowych. W ramach prowadzonej profilaktyki promującej bezpieczeństwo, zwracają uwagę uczestnikom ruchu drogowego na obowiązek przestrzegania przepisów.

Zmieniające się warunki atmosferyczne mają duży wpływ na sytuacje na drogach. Przy szybko zapadającym zmroku, licznych opadach i słabo oświetlonym w niektórych miejscach poboczu, zauważenie niechronionych uczestników ruchu przez kierowcę samochodu jest utrudnione.

Najlepszym sposobem, aby osoba prowadząca samochód zauważyła z pewnej odległości pieszego lub rowerzystę, jest wyposażenie niechronionych w odblaski. Dlatego policjanci rozdawali dzisiaj w rejonie Kołobrzeskiego Targowiska odblaskowe elementy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments