Od naprawy służby zdrowia do rzecznika praw zwierząt. Lewica prezentuje liderów [FILM]

KołobrzegInfo TV: W poniedziałek (26 sierpnia) Lewica zaprezentowała swój program wyborczy. W okręgu koszalińskim wystawia 16 kandydatów, ale głos zabierali jedynie liderzy z czołówki listy do sejmu, czyli – odpowiednio – przedstawiciele Wiosny, SLD i Partii Razem.

Małgorzata Prokop-Paczkowska za priorytet uważa naprawę służby zdrowia, w tym m.in. dostęp do lekarzy specjalistów w ciągu maksymalnie 30 dni i stuprocentowy ekwiwalent za zwolnienia chorobowe. W ramach działań proekologicznych stawia na odnawialne źródła energii zamiast kopalnych i oszczędne gospodarowanie krajowymi zasobami leśnymi. Była też mów o świeckim państwie czy likwidacji nierówności płacowych kobiet i mężczyzn. Nieprzypadkowo wśród kandydatów znalazł się pies, bo Lewica postuluje powołanie Rzecznika Praw Zwierząt.

Jerzy Kotlęga, w przeszłości zachodniopomorski kurator oświaty, skrytykował pospieszne wprowadzenie reformy edukacji bez szerokich konsultacji społecznych. Jednak Lewica nie dąży do przywrócenia gimnazjów w proponowanym systemie kształcenia, choć domaga się zmian programowych, np. przywrócenia twórczości laureata Nagrody Nobla – Czesława Miłosza w zestawie lektur szkolnych.

Jacek Wezgraj uważa, że państwo powinno zadbać o takie wartości, jak wolność, równość i demokracja. Zadeklarował się jako wieloletni aktywista koszaliński, który zna potrzeby miasta i regionu.

– Walczymy o Polskę nowoczesną, a nie prawicowy kraj narodowo-wyznaniowy – mówili kandydaci Lewicy do sejmu w okręgu wyborczym nr 40.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments